ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8794282
*
nr 879 4282
Spegel
diameter: 60
Utrop:
800 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 mars 2014
kl 18:12:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/2 23:17:56
1
400 kr
2/3 13:40:21
2
150 kr
2/3 13:40:36
2
250 kr
2/3 13:40:50
2
350 kr
2/3 13:41:03
2
450 kr
2/3 14:58:39
3
900 kr
2/3 18:49:58
2
600 kr
2/3 18:50:28
2
800 kr
3/3 17:57:16
4
Vinnande bud
3/3 18:06:54
5
1.100 kr
3/3 18:10:11
4
justering av budtak
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 879 4282
Spegel
diameter: 60
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 mars 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/2 23:17:56 | 1 | 400 kr |
2/3 13:40:21 | 2 | 150 kr |
2/3 13:40:36 | 2 | 250 kr |
2/3 13:40:50 | 2 | 350 kr |
2/3 13:41:03 | 2 | 450 kr |
2/3 14:58:39 | 3 | 900 kr |
2/3 18:49:58 | 2 | 600 kr |
2/3 18:50:28 | 2 | 800 kr |
3/3 17:57:16 | 4 | Vinnande bud |
3/3 18:06:54 | 5 | 1.100 kr |
3/3 18:10:11 | 4 | justering av budtak |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53